Bernadotteskolen Hellerupvej 11 2900 Hellerup

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 14
torsdag, 05-04-2018
11:30-12:00 Ønskeøen møde i køk HST, JWB, KAJ, LR, ML, MOR, PH, YB
Uge 15
tirsdag, 10-04-2018
- 10.kl. lejrskole til Irland (10-16 april)lærere: JWB,AS,ST,KAJ,MKS 10A
- E5 8th to nurse (sex ed) 5E
onsdag, 11-04-2018
- 10.kl. lejrskole til Irland (10-16 april)lærere: JWB,AS,ST,KAJ,MKS 10A
16:30-17:30 forældremøde 7.A og 7.B PÅ LÆRERVÆRELSET! 7A, 7B STN, UW
17:00-19:00 Forældremøde 2. b 2B KHM, AP
torsdag, 12-04-2018
- 10.kl. lejrskole til Irland (10-16 april)lærere: JWB,AS,ST,KAJ,MKS 10A
fredag, 13-04-2018
- 10.kl. lejrskole til Irland (10-16 april)lærere: JWB,AS,ST,KAJ,MKS 10A
13:00-13:45 Fællestime for 7.A 7A
lørdag, 14-04-2018
- 10.kl. lejrskole til Irland (10-16 april)lærere: JWB,AS,ST,KAJ,MKS 10A
søndag, 15-04-2018
- 10.kl. lejrskole til Irland (10-16 april)lærere: JWB,AS,ST,KAJ,MKS 10A
Uge 16
mandag, 16-04-2018
- 10.kl. lejrskole til Irland (10-16 april)lærere: JWB,AS,ST,KAJ,MKS 10A
09:00-15:30 Ekskursion til Roskilde Domk. og julemrk.hjemmet. 7A TH, UW
15:00-20:00 Skolehjemsamtaler med 5.B. 5B HJ, LNK
17:30-19:00 E4 Parent Meeting 4E AR, JD
tirsdag, 17-04-2018
- postlejrskole fridag for 10.kl.+ lærerne JWB,AS,MKS,ST,KAJ 10A
17:00-18:00 FAU-møde 1A, 1B, 1E, 2A, 2B, 2E, 3A, 3B, 3E, 4A, 4B, 4E, 5A, 5B, 5E, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B, 10A, FB.A, FB.B
onsdag, 18-04-2018
- Forårsfestforberedelse for hele skolen 1A, 1B, 1E, 2A, 2B, 2E, 3A, 3B, 3E, 4A, 4B, 4E, 5A, 5B, 5E, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B, 10A, FB.A, FB.B AB, ABK, ABM, ACS, AE, AFH, AH, AHE, AK, AKR, AKS, AM, AMA, AMD, AP, AR, AS, AW, AWB, BW, CE, CH, CHP, CJ, CK, CKO, CL, CMJ, CMO, CMS, DI, DK, DS, ED, FB, FG, FH, FHT, FL, FRB, FT, FWM, GC, HB, HJ, HST, IHN, JB, JD, JEB, JJ, JM, JMG, JO, JTC, JWB, KAJ, KB, KGJ, KH, KHM, KS, LAW, LD, LES, LM, LMM, LNK, LNP, LR, LT, MAK, MB, MD, MEY, MFA, MH, MJ, MK, MKO, MKS, ML, MM, MOR, MS, MTS, NH, NTB, NW, PAR, PB, PH, PP, RB, SA, SBN, SET, SL, SNR, SSM, ST, STN, SU, TB, TH, THJ, TV, UW, VD, VH, VR, VSN, YB, CM, SV, EN, ALS, JAJ, ABG, AFDO, BJG, EF, MAM, NINAB
17:00-20:00 Bestyrelsesmøde 1E, 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 1E, 3A, 3B, 2E, 4A, 4B, 3E, 5A, 5B, 4E, 6A, 6B, 5E, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B, 9A, 9B, 10A
17:30-19:30 Lejrskole-forældremøde i 5.B. 5B HJ, LNK
torsdag, 19-04-2018
- Forårsfestforberedelse for hele skolen 1A, 1B, 1E, 2A, 2B, 2E, 3A, 3B, 3E, 4A, 4B, 4E, 5A, 5B, 5E, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B, 10A, FB.A, FB.B AB, ABK, ABM, ACS, AE, AFH, AH, AHE, AK, AKR, AKS, AM, AMA, AMD, AP, AR, AS, AW, AWB, BW, CE, CH, CHP, CJ, CK, CKO, CL, CMJ, CMO, CMS, DI, DK, DS, ED, FB, FG, FH, FHT, FL, FRB, FT, FWM, GC, HB, HJ, HST, IHN, JB, JD, JEB, JJ, JM, JMG, JO, JTC, JWB, KAJ, KB, KGJ, KH, KHM, KS, LAW, LD, LES, LM, LMM, LNK, LNP, LR, LT, MAK, MB, MD, MEY, MFA, MH, MJ, MK, MKO, MKS, ML, MM, MOR, MS, MTS, NH, NTB, NW, PAR, PB, PH, PP, RB, SA, SBN, SET, SL, SNR, SSM, ST, STN, SU, TB, TH, THJ, TV, UW, VD, VH, VR, VSN, YB, CM, SV, EN, ALS, JAJ, ABG, AFDO, BJG, EF, MAM, NINAB
fredag, 20-04-2018
- Forårsfest for hele skolen 1A, 1B, 1E, 2A, 2B, 2E, 3A, 3B, 3E, 4A, 4B, 4E, 5A, 5B, 5E, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B, 10A, FB.A, FB.B
Uge 17
mandag, 23-04-2018
09:00-09:30 E2 Consultations 2E ED, FL
15:00-20:00 Skolehjemsamtaler med 5.B. 5B HJ, LNK
onsdag, 25-04-2018
13:00-23:30 Elevrådsfest 8A, 8B, 9A, 9B, 10A, 5E ABK, AR, AS, FT, JWB, KS, LES, KAJ, MB, RB, PH, TB, THJ
13:00-23:30 Elevfest for de store elever 8A, 8B, 9A, 9B, 10A, 5E CK, MEY, NH, TB
15:30-19:00 E2 Consultations 2E ED, FL
torsdag, 26-04-2018
- E5 Parent Meeting 16.00 Food 17.30 Parents eat with us 5E
Uge 18
mandag, 30-04-2018
- E5 Socialpraktik 5E FT, ABK, JD, KAJ, KH, LES, MAK, ST, UW, MTS, GC, PAR, MH, SL, AB, AR, AS, HST, JM, JWB, KS, MD, RB, THJ, TV, VSN, MB
- E5 Socialpraktik 5E FT, ABK, JD, KAJ, KH, LES, MAK, ST, UW, MTS, GC, PAR, MH, SL, AB, AR, AS, HST, JM, JWB, KS, MD, RB, THJ, TV, VSN, MB
09:00-09:30 E2 Consultations 2E ED, FL
14:00- 7.A + 7.B lejrskole 7A, 7B